Wyprawka dla żółwia lądowego – co warto wiedzieć?
Akcesoria dla zwierząt

Wyprawka dla żółwia lądowego – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Spośród gadów, które najchętniej towarzyszą nam w domach, są od wielu lat żółwie lądowe. Największą popularnością cieszą się odmiany stepowe, greckie oraz pustynne. Przed zakupem warto dowiedzieć się jak hodować żółwia lądowego w domu, ponieważ to zwierzęta długo żyjące, wbrew pozorom wymagające sprecyzowanych warunków bytowania.

Mieszkanie na miarę dla żółwia lądowego

By otaczać zwierzęta najlepszą opieką, należy zorientować się czy sprostamy wszystkim jego wymaganiom. Warto na starcie wiedzieć, ile kosztuje żółw lądowy. Cena gada uzależniona jest od danego gatunku, najtańsze – stepowe są warte ok. 300 zł, natomiast pustynne to wydatek od ok. 700 zł.

Dodatkowym kosztem, poza utrzymaniem, jest organizacja pełnej wyprawki. W tym celu należy odwiedzić sklep zoologiczny, żółw lądowy potrzebuje odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. Pamiętajmy, by nie pozwalać chodzić im swobodnie po mieszkaniu, ponieważ jako zwierzęta zmiennocieplne, potrzebują stałych warunków, z odpowiednią temperaturą. Ze względu na dobrą wentylację, należy wybrać dość obszerne terrarium dla żółwia. Nie musi być wysokie, ponieważ te gady nie potrafią się wspinać, zdecydowanie ważniejsza jest dobrze przygotowane terytorium.

Przestrzeń przyjazna dla żółwia

Przede wszystkim starajmy się, stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do tych, w których gady żyją naturalnie. W terrarium dla żółwia powinno znajdować się przede wszystkim odpowiednie podłoże, świetnie sprawdzi się grubsza warstwa gliny, obsypana piaskiem, żwirem lub darnią. Istotne by wilgotność powietrza była dobrze utrzymana oraz by unikać pylenia. Niezbędny jest też zakup lamp UVB, o wysokiej mocy, tak by w najcieplejszym miejscu osiągnąć temperaturę 35°.

Całość wzbogacajmy roślinnością, kamieniami czy konarami, dla zapewnienia pełnego komfortu. Latem, w miarę możliwości, wybieg dla żółwia, może znajdować się na zewnątrz, wpłynie to pozytywnie na samopoczucie zwierzaka, który uwielbia kąpiele słoneczne. Nie zapominajmy o zakupie miseczek na jedzenie i wodę. Pamiętajmy, że podstawę diety stanowią rośliny, ale dieta jest uwarunkowana od danego gatunku. Wszystko, co potrzebujesz dla żółwia lądowego znajdziesz na stronie: https://jadowite.pl/.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zbudować przytulne legowisko dla kota – Wygodne i stylowe rozwiązania dla Twojego futrzanego przyjaciela
Jak zbudować przytulne legowisko dla kota – Wygodne i stylowe rozwiązania dla Twojego futrzanego przyjaciela
W tym artykule przedstawimy kilka kreatywnych pomysłów oraz praktyczne wskazówki dotyczące budowy legowiska, które z pewnością zadowolą zarówno Ciebie, jak i Twojego futrzanego przyjaciela.
Kagańce fizjologiczne dla psa – co to jest i kiedy są potrzebne?
Kagańce fizjologiczne dla psa – co to jest i kiedy są potrzebne?
Kagańce dla psów to narzędzie, które jest używane, aby zapewnić bezpieczeństwo zwierzęciu i jego otoczeniu. Kagańce fizjologiczne to specjalne rodzaje kagańców, które zapewniają zwierzęciu swobodę oddychania i picia, a jednocześnie uniemożliwiają jedzenie i gryzienie.
Najlepsze zabawki dla psów – jakie wybrać i dlaczego?
Najlepsze zabawki dla psów – jakie wybrać i dlaczego?
Psy uwielbiają zabawę i aktywność fizyczną, a odpowiednie zabawki mogą im pomóc w utrzymaniu dobrej formy oraz zaspokojeniu ich naturalnych instynktów. W tym artykule przedstawimy kilka rodzajów zabawek dla psów i powiemy, dlaczego są one tak ważne.
Ostatnie wpisy